Gdzie kupić najlepsze drewniane i plastikowe okna?

Estetyczny i ładny wygląd okien to nie wszystko. Liczą się również parametry, które pozwolą Ci utrzymać odpowiedni poziom ciepła w mieszkaniu. Dowiedz się, jakie okna powinieneś wybrać, aby w Twoim domu było zawsze ciepło i zarazem przytulnie!

Zdecydowałeś się na okna plastikowe? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Okna plastikowe są najczęściej wybierane spośród wszystkich innych rodzajów. Charakteryzują się one dużą trwałością oraz wytrzymałością, a także pasują do wielu aranżacji wnętrz. Będą idealne do biura, instytucji użyteczności publicznej do mieszkania w bloku czy też domu jednorodzinnego. Okna PCV będą nam służyły przez nawet kilkanaście lat. Nie są kłopotliwe w utrzymaniu czystości i nie potrzebują też wielu prac konserwacyjnych. Okna Veka są liderem w produkcji okien plastikowych. Słynął też z perfekcyjnego wykonania profili okiennych. A wiadomo przecież, że profile okienne są bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na energooszczędność produktu i tym samym pozwala na oszczędności. Pamiętaj również, że im większa powierzchnia szyby okiennej, tym parametry okna PCV mogą być nieco gorsze. W asortymencie Veka znajdziesz okna uchylne, okna rozwierne, okna do poddaszy domów jednorodzinnych a także drzwi balkonowe PCV. Jeżeli mieszkasz w bloku, powinieneś raczej dobrać kolor ramy do elewacji budynku. Wiele spółdzielni mieszkaniowych ma ścisłe wytyczne, dotyczące tego, jaki kolor okien a raczej ram okiennych powinien znajdować się na zewnątrz budynku. Kiedy wybierasz okna plastikowe ,możesz zdecydować się na takie o dwubarwnej kolorystyce. Oznacza to, że z zewnątrz będą one białe, natomiast od wewnątrz mogą mieć dowolny kolor na który się zdecydujesz. Nie zapomnij też o współczynniku Uw, który informuje o energooszczędności.

Okna drewniano-aluminiowe i dom pasywny

Najlepsze parametry, jeśli chodzi o ciepło, dają okna aluminiowe, ale oczywiście ich koszt jest większy niż zakup modeli plastikowych czy drewnianych. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na okna Drutex, które posiadają w swojej ofercie zarówno okna w całości aluminiowe, jak i okna drewniano- aluminiowe. Dzięki temu, że wybierasz okna drewniano-aluminiowe estetyka w Twoim domu lub mieszkaniu jest zachowana, a Ty możesz cieszyć się doskonałymi parametrami. Gdy ciepło nie ucieka na zewnątrz, Twoje comiesięczne rachunki są znacznie niższe. Drutex zajmuje się również produkcją okien PCV, a tym co wyróżnia tę markę jest użycie najnowszych technologii w procesie produkcji. Dzięki temu wszystkie produkty tej firmy są precyzyjnie wykonane i odznaczają się wysoką trwałością.

Scroll to Top