Jak wybrać idealną suknię ślubną – kilka kluczowych porad

W końcu możesz rozpocząć długo wyczekiwane poszukiwania idealnej sukni ślubnej. Pewnie już od dawna nie mogłaś się ich doczekać, a teraz nadszedł ten dzień, w którym możesz ruszyć na salony, by zacząć przymierzać te wszystkie przecudownie prezentujące się kreacje. Zapewne moda ślubna już teraz nie ma przed tobą większych tajemnic. Dokładnie zapoznałaś się ze wszystkimi najnowszymi trendami jakieś kilka miesięcy temu, więc jesteś obeznana w temacie i potrafisz wskazać, które suknie będą hitem kolejnych ślubnych sezonów. Najwyższa pora, byś którąś z nich dopasowała także do swojej figury, charakteru oraz rangi uroczystości. Ten krótki poradnik pomoże ci to zrobić.

Nawet jeśli kochasz modę i zawsze próbujesz się nią kierować, tworząc nawet dzienne i zupełnie zwyczajne stylizacje, nie powinnaś kupować kreacji tylko dlatego, że jest ona utrzymana w aktualnych trendach. Moda powinna być dla ciebie doradcą, a nie celem samym w sobie. Na pewno masz przecież swój indywidualny styl, dlatego dobrze by było, abyś go teraz nie zatraciła. Uwierz, że tak będzie dla ciebie najlepiej. Na pierwszy rzut oka bardzo bogato zdobiona suknia z obfitym tiulowym dołem może wydać ci się czymś wprost idealnym i pewnie gdybyś tylko ją kupiła, przez kilka kolejnych dni byłabyś bardzo zadowolona ze swojego wyboru, ale już w dniu wesela, gdy spędziłabyś w niej trochę więcej czasu, sama poczułabyś, że ona nie jest “twoja”, zwłaszcza jeśli na co dzień wybierasz proste i stonowane stroje. Nie próbuj się przebierać. Możesz zainspirować się aktualnymi trendami, ale niech moda ślubna nie będzie dla ciebie najważniejszym kryterium wyboru. Gdy założysz suknię dopasowaną do twojej osobowości, stylu i charakteru, sama od razu poczujesz, że to jest właśnie to.

Kreacje ślubne mają też zróżnicowane kroje. Zapoznaj się z nimi i od razu sprawdź, do jakich typów sylwetek są one kierowane. Nie zawsze ta suknia, która niemalże natychmiast wpadnie ci w oko, będzie dla ciebie dobrym wyborem. Pamiętaj, że takie części garderoby muszą być idealnie dopasowane do sylwetki oraz jej poszczególnych wymiarów. Jeżeli jesteś niska, najprawdopodobniej nie zaprezentujesz się zbyt dobrze w ultra krótkiej sukieneczce albo w modelu o długości sięgającej połowy łydki. Aby dodać sobie wzrostu, postaw na coś prostego. Możesz też wypróbować suknię o kroju księżniczki, która świetnie wygląda zwykle właśnie na tych drobnych i filigranowych figurach. No i nie zapominaj o dodatkach! To dzięki nim wszystkie suknie ślubne zyskują przepiękne tło, na którym jeszcze lepiej się eksponują. Wyższe buty to konieczność. Dzięki nim staniesz się wyższa i smuklejsza. Nie zapomnij też o welonie i spróbuj zabawić się jego długością, mierząc nawet ten sięgający samej ziemi. Pamiętaj, że taka okazja już więcej się nie powtórzy. To właśnie teraz możesz więc pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Scroll to Top