Klepsydry dekoracyjne – świetne na prezent i dla miłośników marynistyki!

Zastanawiasz się, co podarować znajomym lub nie wiesz, jak podkreślić stylowy charakter wnętrza? Koniecznie zatem powinieneś zwrócić uwagę na modne ozdoby marynistyczne, które z powodzeniem mogą znaleźć się także w aranżacjach minimalistycznych, skandynawskich, boho, klasycznych lub nowoczesnych. Sprawdź, na jakie dodatki postawić i czy klepsydra dekoracyjna to dobry pomysł!

Klepsydry dekoracyjne w stylu marynistycznym

Klepsydra o takim charakterze może być ustawiona na biurku w gabinecie, w salonie, w biurze lub w innym pomieszczeniu. Jeśli chcesz komuś sprawić prezent tego typu, musisz wybrać odpowiedni rodzaj klepsydry. Raczej nie skupiaj się na tanich rozwiązaniach, ponieważ takie ozdoby nie prezentują się dobrze, zwłaszcza jeśli są zrobione z lichych materiałów. Świetnym pomysłem jest kupno takiej dekoracji oprawionej w drewno. Może być ono stylizowane na stare. W sprzedaży znajdziesz też klepsydrę w oprawie drewnianej z elementami metalowymi – ta dekoracja pasuje wyśmienicie do stylu industrialnego lub minimalistycznego, a także monochromatycznego.

Styl marynistyczny – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wnętrze w stylu marynistycznym zachwyca ponadczasowym wyglądem i sprawia, że dom lub mieszkanie jest przytulne. Pamiętaj tylko, że nadmiar bibelotów wcale nie sprawia, że salon czy jadalnia lub biuro są bardziej przytulne, a wręcz przeciwnie. Nagromadzenie dekoracji, także tych marynistycznych prowadzi do wizualnego chaosu, bałaganu i nieładu. W takim pomieszczeniu ciężko tez utrzymać porządek – musisz ciągle odkurzać i wycierać bibeloty, aby nie stały się siedliskiem kurzu. Zarówno stylowa klepsydra, jak i lupy powiększające z ozdobną rączką, czy globusy na trójnogu powinny być wykonane z dbałością o szczegóły. Nie zapomnij też o pasującym tle, gdzie kolor czerwony zajmuje szczególne miejsce. Nie przesadzaj jednak z czerwienią, ponieważ mieszkanie z przewagą takiej barwy nie pozwala na relaks oraz udowodniono, że utrudnia koncentrację! W przypadku wnętrza marynistycznego wystarczą drobne akcenty w postaci:
-czerwonych kotwic na białym tle (poduszki dekoracyjne, narzuty, itp.)
-elementy zdobień naczyń stołowych
-grafiki lub naklejki ścienne
Aby mieszkanie miało wysmakowany wygląd postaw na pasujące meble i dywany:
-solidne, dębowe biurka, ale także lekkie biurka skandynawskie
-drzwi stylizowane na kabiny kajuty
-oświetlenie z wykorzystaniem szkła, sznurka, w kolorze granatu, złota lub bieli
-chodniki ze sznurka lub dywany w delikatne wzory, ale także w dwukolorowe, kontrastowe pasy
Do urządzenia wnętrza o takim charakterze wystarczą najpopularniejsze inspiracje oraz odrobina wyobraźni!

Scroll to Top