Najlepsze upominki dla gości weselnych

Ślub i wesele wymaga pięknej oprawy i dużego zaangażowania Pary Młodej. Jednak nie tylko oni muszą wiele poświęcić dla tego wyjątkowego dnia. Goście weselni często przybywają na tak piękne wydarzenie z bardzo daleka. Planują urlopy już na kilka miesięcy wcześniej, niektórzy angażują się w pomoc przy planowaniu wesela. Trzeba przyznać, że warto byłoby gościom podziękować, podarowując im choć skromny upominek.

Czy upominki są obowiązkowe?

Oczywiście podarowanie drobnego podziękowania swoim gościom nie jest konieczne. Tak naprawdę dopiero niedawno zyskało to na sporej popularności. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ taka forma podziękowania gościom za przybycie jest bardzo miła. drobne upominki to koszt tak niewielki, że praktycznie nie odczuje się go przy organizacji całego wesela, a sprawi wiele radości. Właśnie dlatego większość Par Młodych decyduje się na taką formę podziękowania, choć oczywiście nie jest to konieczne.

Jak wybrać upominek idealny?

Wybór podarunku może nie być prosty, ponieważ inspiracji jest naprawdę sporo. Najlepiej nie komplikować sobie za bardzo tego zadania, przecież nie o to w tym chodzi. Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Krówki weselne lub cukierki z nadrukiem to jedne z najpopularniejszych opcji, ponieważ są niedrogie i łatwo je spersonalizować. Warto pomyśleć o tym, że upominki mogą stanowić dodatkową dekoracje stołów. Można też stworzyć osobny stół, z którego goście będą zabierać swoje upominki przy wyjściu. Wybierając rodzaj podarunku najprościej jest zastanowić się, jaki samemu chciałoby się otrzymać.

Prosto, tanio, idealnie

Krówki okolicznościowe to prezent idealny nie tylko z okazji wesela. Firmy dziękują w ten sposób swoim klientom, lokale częstują w ramach podziękowań za przybycie a Para Młoda obdarowuje nimi swoich gości. Słodkości to po prostu zawsze dobry pomysł na prezent. Nie ma się co oszukiwać, praktycznie wszyscy lubią słodycze, dlatego są tak dobrą formą prezentu. Krówki weselne są owinięte w personalizowane etykiety, które mogą wyróżniać się motywem przewodnim ślubu oraz zawierać napis z podziękowaniem, datą ślubu i imionami Państwa Młodych. Firmy oferują ogromny wybór w etykietach, chyba nie ma rzeczy której nie dałoby się na nich umieścić. Na cukierkach może widnieć nawet zdjęcie młodych. Cukierki z nadrukiem to przede wszystkim upominek, który nie nadszarpnie napiętego budżetu weselnego.

Warto pamiętać

Kupując upominki dla gości warto najpierw dokładnie sprawdzić co się zamawia. W wielu przypadkach można po prostu poprosić o próbki. Nawet w przypadku zwykłych cukierków warto mieć pewność, że są one smaczne. Zamówienie od razu 100 sztuk czegoś, co ostatecznie nie spodoba się Parze Młodej to kompletna porażka. Właśnie dlatego nawet o upominkach warto pomyśleć nieco wcześniej. Pamiętać trzeba też o tym, by zamówić kilka sztuk więcej. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś na ostatnią chwilę nie dopisze się do listy gości. Któryś z upominków może się też przypadkowo zniszczyć. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Scroll to Top