Ochrona taśm LED

Rekordy popularności w branży oświetleniowej biją taśmy LED, jako propozycja oświetlenia i jednocześnie dekoracji do przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych budynku. Oświetlenie to jest wydajne i wyjątkowo efektywne. Montaż taśm nie jest skomplikowany, lecz aby bezpiecznie z nich korzystać i długo cieszyć się ich jakością, konieczne są do zamontowania dodatkowe profile ochronne do taśm o odpowiednim kształcie. Sama taśma LED nie odprowadza odpowiednio ciepła, co jest najczęstszym powodem uszkodzeń. Zbyt wysoka temperatura na taśmie, zwłaszcza w jej początkowych odcinkach, powoduje jej uszkodzenie i znacznie skraca jej żywotność. Niezabezpieczona taśma jest również bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, zalanie lub wilgoć, a także kurz, brud i odkształcenia.

Wybór profili ochronnych na rynku jest ogromny, co pozwala na indywidualne dopasowanie pod względem preferencji i miejsca montażu. Profile do taśm LED występują w różnych kształtach, począwszy od uniwersalnych, nieskomplikowanych, wartych do wykorzystania przy poręczach, balustradach i schodach, po bardziej skomplikowane – podtynkowe, do wykorzystania przykładowo w łazience lub kuchni. Dostępne są również do kupienia profile z komorami na zasilacze, profile do podłóg, podjazdów oraz do gruntu na zewnątrz. Specjalna konstrukcja profili pozwala na uzyskanie wielu kątów świecenia lub zintensyfikowanie światła, a rodzaje obudowy do wyboru, mleczne, rozproszone lub transparentne, pozwalają na uzyskanie zróżnicowanych efektów świetlnych.

Profil do taśm LED wyróżnia się przede wszystkim lekkością i wytrzymałością, przy jednoczesnym zachowaniu walorów elastyczności. Dzięki różnorodnym kształtom możliwe jest stworzenie niepowtarzalnych kompozycji. W zależności od miejsca usytuowania zdecydować się możemy na profile anodowane, idealne do miejscach rzucających się w oczy, gdyż są one dużo bardziej estetyczne niż profile wykonane z surowego aluminium. Te drugie odnajdą się w miejscach niewidocznych i trudno dostępnych. Wśród rodzajów profili znajdziemy takie, które są kątowe (do montażu narożnego) lub prostokątne (do montażu na płaskich powierzchniach). Kolejnym plusem taśm i profili ochronnych jest fakt, iż w dowolny sposób można manipulować ich długością, przycinając do długości, której potrzebujesz. Taśmy są również łatwiejsze w czyszczeniu niż taśma sama w sobie.
Montaż profili jest niezwykle łatwy, ponieważ dzięki swojej lekkości doskonale współpracują z taśmami samoprzylepnymi. Można również użyć klejów dostosowanych do danego podłoża, z którym współpracujemy. Istnieje możliwość zastosowania łączników, choć są one dedykowane wyłącznie do profili aluminiowych. Dzięki wysokiej jakości profilom, taśmy LED mogą nie tylko uzyskać doskonałą ochronę, ale również wyglądać stylowo. Odpowiednio dobrana i zabezpieczona taśma LED będzie ozdobą pomieszczenia lub ogrodu na wiele lat.

Scroll to Top