Pokój zagadek – jak się przygotować do gry?

Po raz pierwszy w życiu masz zamiar odwiedzić pokój zagadek i zagrać w niezwykle ekscytującą grę, jaką dla wielu osób jest escape room? W takim razie na pewno chcesz jak najlepiej ją zaplanować. Już teraz zacznij więc zbierać ekipę i namów najbliższych przyjaciół lub rodzinę do tego, by razem z tobą wzięli udział w fascynującej rozgrywce.

Później wybierzecie wspólnie odpowiadający wam pokój tematyczny i ustalicie termin, w którym się do niego udacie.

Najpierw musisz więc zebrać ekipę. Bez dobrych towarzyszy zabawa na pewno nie będzie udana. Skompletuj swój zespół z dwóch, trzech, czterech lub pięciu osób. Najlepiej by było, gdyby każda z nich znała się na czymś innym. Na pewno potrzebujecie kogoś wyróżniającego się niezwykłą spostrzegawczością, kto będzie w stanie wstępnie przeszukać pokój zagadek i zdoła od razu odnaleźć w nim wszystkie zagadki (albo przynajmniej większość z nich). Przyda się też taka osoba, która zna się na matematyce i potrafi rozwikływać łamigłówki logiczne. Ty natomiast możesz wejść w rolę przywódcy, który będzie dowodzić całym zespołem. Musicie przecież dobrze współpracować, jeżeli rzeczywiście chcecie wydostać się z zamkniętego pokoju.

Tematykę pokoju dopasujcie natomiast do waszych preferencji i ogólnych zainteresowań. A jeśli klasyczny pokój zagadek okaże się dla Was nie do końca satysfakcjonujący lub uznacie, że to dla was wciąż za mało, to zawsze możecie spróbować równe emocjonującej rozrywki, tyle że odbywającej się nie w zamkniętym pokoju zagadek, a w otwartej przestrzeni miejskiej, jaką jest gra miejska.

Pamiętaj, że w pokoju zagadek ciężko będzie się odnaleźć osobom nieprzepadającym za niedużymi, zamkniętymi przestrzeniami. W miejscu takim też bardzo liczy się szybkość działania, trzeźwe i logiczne myślenie oraz ścisła współpraca graczy. Na to właśnie musicie się nastawić wybierając Pokój Zagadek Kraków – w lokalu firmy Lost Room.

Scroll to Top