elektrostymulacja mięśni
Kategorie:

Zabiegi lecznicze medycyny naturalnej

Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej źle wpływa na nasz organizm. Może prowadzić to do opuchnięć nóg, czy innych części ciała. Wtedy również czujemy się źle, ociężale i szukamy sposobu na to, by polepszyć swoją sytuację. Dlatego warto zastanowić się nad różnymi metodami, które daje nam medycyna naturalna. Warto jest spróbować takich zabiegów jak masaż limfatyczny.

Masaż limfatyczny to masaż, który zmniejsza powstałe obrzęki, przyspiesza regenerację organizmu, łagodzi zmęczenie. Jest to masaż proponowany szczególnie sportowcom, ale absolutnie nie tylko. Zabieg ten może być śmiało indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego człowieka. Co ważne taki masaż można wykonywać stosunkowo często, niemalże codziennie. Można również wykonywać masaż limfatyczny twarzy.

Wartym uwagi zabiegiem jest też elektrostymulacja mięśni. Taki zabieg polega na stymulacji określonych nerwów bądź mięśni przy pomocy impulsów elektrycznych o danej częstotliwości. Elektrostymulacja to metoda stosowana od bardzo dawna. Można ją wykonywać w domu, gdyż są specjalne urządzenia do kupienia z zastosowaniem domowym. Jednak znacznie lepsze efekty osiągniemy udając się do profesjonalnego gabinetu, gdzie zajmie się nami wykwalifikowany specjalista. W stolicy Wielkopolski patrz oferta: INNmed.pl – elektrostymulacja Poznań

Rozróżnia się dwa rodzaje elektrostymulacji. Pierwszym z nich jest TENS, polega on na zwalczaniu dolegliwości bólowych. Bardzo dobrze sprawdza się przy bólach reumatycznych, czy zwyrodnieniach. Drugim rodzajem jest EMS, wykorzystuje przeciwdziałanie atrofii mięśni. Powstrzymuje on zakrzepicę krwi po zabiegu chirurgicznym, pomaga przy schorzeniach układu wydalniczego.